Објавено на:

Нови ракетни напади над воените бази на САД во североисточна Сирија

t

Нови ракетни напади над воените бази на САД во североисточна Сирија се работи за базата покрај аеродромот Абу Хаџар над која се издигнуваат пламени и чад, сведочат очевидци.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Земјите од НАТО стравуваат од колапс на…

Лидерите на европските земји стравуваат од колапс…

Американски сенатор: Никој не верува дека Украина…

Американското раководство требa да стави крај на…

Анкета: Половина од Американците мислат дека Украина…

Сè поголем дел од американските гласачи велат…

Њујорк Тајмс: Лидерите на ЕУ во паника…

Владите на ЕУ испратиле претставници во САД…

Ердоган ги критикува САД бидејќи ја блокираа…

Невозможен е праведен свет со Америка во…