Ново големо поскапување на горивата!

t

Осма седмица по ред расте цената на горивата, а Регулаторната комисија за енергетика реши во следните седум дена цените на горивата да се зголемат, за 1 денар за бензинот, 0,5 денари за дизелот.

Ова го најави Марко Бислимовски, претседателот на РКЕ.

Новите цени ќе важат од полноќ.

Малопродажната цена на „еуросупер БС-95“ ќе изнесува 82 денари за литар, а „еурсипер БС-98“ ќе се продава по цена од 82 денари за литар.

„Еуродизел“ ќе се продава по цена од 74 денари за 1 литар.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Документи+Видео) Ова се доказите за соработката помеѓу…

Maкедонската јавнос е во шок по деталите…

Добри вести од соседството, пронајдена e Сара!…

Пронајдена е Сара П.(17) од Борча која…

Koнечно искрен политичар: Не верувајте на сѐ…

Не верувајте во сѐ што ви кажуваме.…

Не за џабе ја нарекуваат Белата Палата:…

Истакнат член на партијата и близок човек…

(Видео) ПЕРО АНТИЌ „МУ ГО ЧУВА ГРБОТ“…

Поранешниот прославен македонски кошаркар и актуелен претседател…