Нов земјoтpec во Македонија

t

Регистриран земјотрес со јачина од 2, 5 степени според Рихтер во Македонија.

Епицентарот на земјотресот бил на 15 километри југоисточно од Битола, на длабочина од 15 километри.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Американски топ дипломат го уништи Христијан…

Заменикот на државниот секретар на САД, О'Брајан…

Земјотрес ја стресе Македонија утринава

Земјотрес утрово е регистриран во Македонија. Според…

Ковачевски: ДПМНЕ го кочи европскиот пат на…

Одговорноста има име и презиме, тоа е…

Земјотрес во Албанија, почувствуван и на македонска…

Земјотрес со интензитет од 4,2 степени според…

Социјалните мрежи горат по вчерашното реми: Од…

Социјалните мрежи вријат откако Македонија вчера ѝ…