Нов земjoтpec во Скопје

t

Утринава е почувствуван нов земјотрес. Според првичните инфомации епицентарот бил на 12 километри од Скопје со 2,5 степени според Рихтер.

Земјотресот се случил во 09:09 часот.

Земјотресот бил на длабочина од 10 километри, а епицентарот е во Студеничани.

Скопјани сведочат дека пред да затресе се слушнала бучава.

Изминативе денови имаше серија на земјотреси во Македонија од кои најсилниот беше во Битола кој предизвика помала материјална штета.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Скопјанец ја истепал сопругата

Полицијата приведе 64-годишен скопјанец поради напад врз…

(Видео) ГОРДЕЈ СЕ МАКЕДОНИЈО! СКОПЈЕ Е ЕВРОПСКА…

Градот Скопје стана Европска престолнина на културата…

ЈСП: Бруцошите имаат право на бесплатен превоз

Во пресрет на почеток на академската 2023/2024…

Посебен режим на сообраќај утре во Скопје

Министерството за внатрешни работи ја информира јавноста…

Крлежи носители на Конго-кримска хеморагична треска пронајдени…

Во скопскиот регион се откриени крлежи кои…