Нов раст на рубљата во однос на доларот и еврото

t

Рубљата на почетокот на тргувањето во понеделник се обидува делумно да ги врати загубите од претходната недела и умерено расте во однос на доларот и еврото, произлегува од податоците на Московската берза.


Курсот на доларот по населби „утре“ во 10.09 часот по московско време е намален за 23 копејки – на 66,47 рубли, еврото – за 11 копејки, на 69,68 рубли.
Максималниот долар веќе падна на 66,05 рубли, а еврото – до 68,65 рубли.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Централната банка на Русија почнува со етапно…

Централната банка на Русија откри дека започнала…

Првпат во историјата: Кинескиот јуан го надмина…

За прв пат во историјата: Кинескиот јуан…

Благ пад на вредноста на доларот и…

Доларот падна втор ден по ред, a…

Курсна листа на НБРМ: Видете колку чинат…

Според средната курсна листа на Народната банка,…

Русите задоволни: Еврото падна под 57 рубљи

Рубљата продолжува да зајакнува во однос на…