Нов скандал: Звицер и Шкариќ со македонски пасоши го платиле убиството на водачите на Шкаљарскиот клан?

t

За убиството во Атина на Игор Дедовиќ и Стеван Стаматовиќ на Крф ќе биде распишана потерница за апсење на Радоје Звицер како организатор и нарачател. Покрај Звицер помагател е и Дарко Шариќ. Звицер на извршителите дал милион, а Шариќ 750.000 евра.

Жртви беа Игор Дедовиќ и Стеван Стаматовиќ за кои емисијата „Код“ објави дека имале македонски пасоши.Тие со наши легални пасоши во јануари 2020 година влегле во Грција и таму беа изрешетани од засега непознати сторители пред очите на сопругите и децата. Тие имаа прошверцувано дрога во висина од над 300 милиони евра.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Еден од снајперистите е од Босна, учествувале…

Атентатот на претседателот на Србија, Александар Вучиќ,…