Нов црн Ковид биланс – 31 починато лице во последните 24 часа

t

Според Институтот за јавно здравје, во последните 24 часа во нашата земја се регистрирани 1.222 нови случаи и 31 жртва.

Според овој институт пријавени се 1.502 оздравени лица.


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Ковид амнестија: Во Русија нема да се…

Московските власти ќе престанат да бараат исплата…

Германија со одлична вест за гастербајтерите, се…

Германскиот министер за здравство, Карл Лаутербах денеска…

Интерес за вакцинација против Ковид-19 нема ама…

Доцнат детските вакцини против Ковид кои требаше…

Најден е клучот на коронавирусот? Белгиски научници…

Истражувачкиот тим ќе тестира глувци за да…

Столтенберг е позитивен на Ковид-19

Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг, заразен…