Ноќеска уaпceни деветмина поради поседување на дpoгa

t

На 26.12.2021 во 04,50 часот на подрачје на Аеродром од полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје бил лишен од слобода Д.П.(22) од Скопје, затоа што кај него била пронајдена прашкаста материја. По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

На 26.12.2021 во 00,50 часот на подрачје на Центар од полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје бил лишен од слобода Ф.Р.(23) од Швајцарија, затоа што кај него била пронајдена марихуана. По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.


На 26.12.2021 во 00,40 часот на подрачје на Карпош од полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје бил лишен од слобода П.Д.(29) од Скопје, затоа што кај него била пронајдена бела прашкаста материја. По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

На 26.12.2021 во 01,50 часот на подрачје на Карпош од полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје бил лишен од слобода Д.Т.(31) од Скопје, затоа што кај него била пронајдена бела прашкаста материја. По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

На 25.12.2021 во 23,15 часот на подрачје на Центар од полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје бил лишен од слобода 17 годишник од Скопје, затоа што кај него била пронајдена марихуана. По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

На 25.12.2021 во 20,45 часот на подрачје на Ѓорче Петров од полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје бил лишен од слобода А.Д.(21) од Скопје, затоа што кај него била пронајдена грутчеста материја. По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

На 25.12.2021 во 23,00 часот во Штип од полициски службеници од СВР Штип биле лишени од слобода К.М.(25), В.М.(32) и И.О.(35) сите Штип затоа што кај В.М. и во возилото во кое се наоѓале истите биле пронајдени марихуана и грутчеста материја. По целосното документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Полицијата пуштена на најјако, само во Скопје…

Министерството за внатрешни работи во текот на…

Пронајден скопјанец баран со централна потерница од…

"Денеска (28.01.2022) во 14:50 часот на ул.„Македонско…

(Видео) Луѓе умираат поради несовесност: 173 санкции…

Од Министерството за внатрешни работи информираа дека…

(Видео)Дали институциите го прикриваат братот на шефот…

"Полицијата на Оливер Спасовски спроведува акција за…

Дивеење по скопските улици: Возач-почетник со „Ауди“…

Возрасна скопјанка се здобила со тешки повреди…