Обвинетелството бара Боки 13 да им ја исплати штетата на Мицевски и Амзоски

t

Обвинителот Трајче Пеливанов побара соодветни казни за сите обвинети во случајот Меѓународен сојуз. Тој истакна дека обинетите свесно ги починиле делата и затоа треба да бидат казнети.

Тој исто така објасни дека Јовановски треба на оштетените Силјан Мицевски и Адријан Амзоски да им ја надомезти штетата.

Пеливанов објасни дека Бојан немал никаква трансакциска сметка а пак неговиот татко никакви приходи подолго време и затоа и нема покритие за парите што ги пуштил во промет.

Според обвинителот, Јовановски со парите од оштетените си ја отворил 1ТВ како и за лични цели.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Нема индиции дека Русија ќе употреби нуклеарно…

Портпаролката на Белата куќа, Карин Жан-Пјер денеска…

Се формира совет за унапредување на образованието…

Министерството за образование и наука согласно направените…

Три лица повредени во сообраќајка кај Муртино:…

Три лица се повредени во сообраќајка која…

(Видео) Големи експлозии во воздухопловна база на…

Експлозии од големи размери и детонации со…

Столтенберг ги осуди ракетните тестирања на Северна…

НАТО упати критики кон Северна Кореја поради…