Обвинител од СЈО доби унапредување

t

Обвинителот Гаврил Бубевски денеска е избран за шеф на скопското обвинителство.

Тој се споменувал и како наследник на републичкиот јавен обвинител Љубомир Јовески, кој се очекува да биде избран за Уставен судија.

Бубевски доаѓа на местото на Сашо Рајчев кој ја напушти позицијата откако беше избран за виш јавен обвинител. Скопското обвинителство без шеф беше половина година.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Поплавени се и Владата, Собранието, поранешното СЈО…

Невремето во Скопје предизвика големи материјални штети…

Државното правобранителство поднесе кривични пријави против двајца…

Државното правобранителство поднело кривична пријава против двајца…

Обвинител од СЈО доби унапредување

Обвинителот Гаврил Бубевски денеска е избран за…

Едно од опожapeните возила пред ЈП „Улици…

Eдно од оппожарните возила пред ЈП „Улици…

Професорот Дескоски за „Плацеви на Водно“: Cyдењето…

Професорот по право Тони Десковски сопруг на…