Објавено на:

Обид за силување во Карпош

t

На 19.05.2022 во 20.30 часот во СВР Скопје, 20-годишна девојка пријавила дека на територија на Карпош едно лице се обидело да изврши обљуба врз неа, но не успеало, информира МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Прво го фалеле како брилијантен, сега не…

Повторно се кршат копјата во советот на…

Најмладиот има 24, најстариот 32 години: МВР…

На 26.01.2023 Националната единица за сузбивање на…

Болна работа: Пет лица сексуално злоупотребувале 14-годишно…

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство за…

БОЛНА РАБОТА: 15-годишници во Грција силуале врсник!

Полицијата на грчката престолнина Атина уапсила шестмина…

Болна работа: Малолетник од Скопје силувал малолетничка

Денеска (28.11.2022) во 02.20 часот, полициски службеници…