Обид за убиство во Липково – Ова се деталите

t

На 09.03.2022 година во 14:30 часот полициски службеници од СВР Куманово  го лишиле од слобода В.Ч.(25) од с.Лојане, липковско.

Тој се барал со централна потерница за  издржување на казна затвор за сторени кривични дела по член 123 ст.1 „убиство во обид“ и чл.144 „загрозување на сигурноста врз овластено лице“ од Кривичниот законик.

В.Ч. ќе биде спроведен во казнено-поправна установа за издржување на казната.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

“Чудно но вистинито”: Пронајдена дрога при претрес…

Денеска (14.03.2023) во 10.45 часот, полициски службеници…

Голема група од 150 луѓе се собира…

Двајцата убиени во нападот во бар во…

Ексклузивно: Двојно убиство во познат скопски локал,…

Неофицијално две лица починаа во пукање во…

Чудна работа: Пронајдена дрога во Липково

 На 03.02.2023 во 11.30 часот, полициски службеници…

Српски државјанин убиен во Софија!

Српски државјанин е приведен синоќа во Софија…