Објавена цела листа на фамилијарни кланови кои го тероризирале Скопје во КХС

t

Мицињата веднаш се организираа во одбрана на паразитите на ДУИ, затоа што и мицињата во комуналец се паразити кои скопјани и издржуваат и тие седат дома и земаат плата, пишува на Фејсбук Роберт Минов кој објави и списоци од “паразитите”.

На списокот може да се забележат членовите на семејството Дарлишта, но и останати вработени во КХС.

Претходно на прес-конференција, директорката на прептијатието Косана Николиќ-Мазнева, објави дека поради одлуката да не добиваат плата лица кои не одат на работа и применување на законот со кој се обезбедува сменско работење во претпријатието, истата добивала закани по нејзиниот живот.

Актуелната криза која што се случува со Комунална хигиена Скопје, според информации на Инфомакс е организирана и оркестрирана од страна на Изет Меџити, кој откако остана на ветрометина од својата матична партија своите сили ги има здружено со Арбен Таравари и Христијан Мицкоски.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Неправилно одлагање отпад во седум скопски општини…

Како што информираат од претпријатието ЈП Комунална…