Ова е редоследот на гласачкото ливче за кандидатите за претседател

t

Државната изборна комисија ја одржа ждрепката за утврдување на листата за претседателски кандидати.

Во продолжение листата на кандидати:

Број еден, Стево Пендаровски,

број два, Гордана Силјановска Давкова.

број три, Стевчо Јакимовски

број четири, Бујар Османи

број пет, Билјана Ванковска

број шест, Арбен Таравари

број седум, Макисм Димитриевски.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Излезеноста до 13 часот е речиси 26%

Излезеностана прегласувањето на неколку избирачки места во…

Прегласување на неколу избирачки места – Ќе…

Во седум избирачки места во изборните единици…

Управниот суд денес ќе пресече: Ќе има…

Во Управниот суд за денеска се закажани…

Управен оформи предмети за седум тужби на…

По поднесени седум тужби од страна на…

ВЛЕН ја повлече тужбата пред Управниот суд…

Коалицијата ВРЕДИ ја повлече тужбата пред Управниот…