Ограбена аптека во Карпош

t

На 20.03.2024 околу 21.05 часот во СВР Скопје било пријавено дека во аптека во трговски центар на подрачје на Карпош во Скопје, едно лице со закана кон вработената одзело пари од дневниот промет.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Украден сеф од објект во Карпош!

Украден сеф од продавница во скопски Карпош,…

Ограбена аптека во Карпош

На 20.03.2024 околу 21.05 часот во СВР…

Советот на Општина Карпош ја усвои завршната…

Во рамки на 45. седница, членовите на…

Левица ги исклучи од членство Бранко Ристов…

Ја информираме јавноста дека Левица го суспендира…

Стружанец ја пријавил сопругата дека го ограбила

Жител на Струга во вторникот лажно ја…