Ограбена аптека кај Бит Пазар

t

На 30.01.2024 околу 13.45 часот во СВР Скопје било пријавено дека во аптека на на Бит Пазар, едно лице со закана кон вработената одзело пари од дневниот промет.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Стружанец ја пријавил сопругата дека го ограбила

Жител на Струга во вторникот лажно ја…

Графикон: Кина целосно го презема рускиот пазар…

На графиконот се гледа како Кина целосно…

Ограбиле починат човек

СВР Тетово поднесе кривична пријава против Е.Р.(26)…

Затвореник од прилепскиот затвор избегал од затвор…

Основното јавно обвинителство Скопје поведе постапка и…

Српски државјанин фатен додека ограбува црква во…

Српски државјанин бил фатен на дело како…