Ограбена обложувалница во Чаир!

t

Министерството за внатрешни работи соопшти дека денеска во раните утрински часови се случило грабеж во спортска обложувалница во Чаир.

-Утринава во 05.33 часот во СВР Скопје било пријавено дека во спортска обложувалница на подрачјето на Чаир, две лица со закана кон вработените одзеле пари од прометот, известуваат  од МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Драма во обложувалница во Шуто Оризари: Разбојници…

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје…

Малолетници со нож ограбиле врсници во Чаир!

СВР Скопје поднесе кривична пријава против двајца…

Ограбена обложувалница во Чаир!

Министерството за внатрешни работи соопшти дека денеска…

Пукање во Чаир, ранети две лица!

На 09.11.2023 во 22:35 часот во СВР…

Што е со децава? Група тинејџери нападна…

Вчера во 13.30 часот во Полициската станица…