Објавено на:

Ограбена обложувалница во Ченто

t

На 08.06.2023 во 21:50 часот во СВР Скопје било пријавено дека во спортска обложувалница во населба Ченто во Скопје, едно лице со закана кон вработениот одзело пари од дневниот промет.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Стружанец ја пријавил сопругата дека го ограбила

Жител на Струга во вторникот лажно ја…

Ограбена обложувалница во Скопје

Доцна синоќа била ограбена обложувалница во Скопје,…

Обид за тешка кражба на обложувалница во…

На 17.01.2024 во 01.55 часот во спортска…

Драма во обложувалница во Шуто Оризари: Разбојници…

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје…

Ограбена обложувалница во Чаир!

Министерството за внатрешни работи соопшти дека денеска…