Огpaбен маркет во Чаир

t

На 29.12.2021 во 18.15 часот во СВР Скопје било пријавено дека во маркет на ул.„Џон Кенеди“ едно лице со закана кон вработената одзело пари.
Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Малолетници со нож ограбиле врсници во Чаир!

СВР Скопје поднесе кривична пријава против двајца…

Вработен во Пошта – Центар Жупа украл…

МВР информира дека ОВР Дебар поднесе кривична…

Украдени над 550 килограми марихуана од фабрика…

МВР информира дека синоќа околу 23:00 часот…

Ограбена обложувалница во Чаир!

Министерството за внатрешни работи соопшти дека денеска…

Пукање во Чаир, ранети две лица!

На 09.11.2023 во 22:35 часот во СВР…