Огpaбен маркет во Чаир

t

На 29.12.2021 во 18.15 часот во СВР Скопје било пријавено дека во маркет на ул.„Џон Кенеди“ едно лице со закана кон вработената одзело пари.
Се преземаат мерки за расчистување на случајот.


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Двајца малолетници yкpaле aвтомобил

На 23.01.2022 околу 16.10 часот, полициски службеници…

Охриѓанец фатен на дело како краде

На 20.01.2022 од полициски службеници на СВР…

Фpлени мoлoтови коктели во дворови на двајца…

На 18.01.2022 во 19.05 часот Џ.Љ.(63) од…

Драма во Чаир: Постари жени се стeпaлe…

На 13.01.2022 во 15.20 часот на подрачјето…

Фатени на дело: Maлолетници од Арачиново извршиле…

На 12.01.2022 во 17.30 часот, по преземени…