Одлична вест: Понеделник е неработен ден за сите граѓани на РМ

t

Министерството за труд и социјална политика соопштува дека согласно со Законот за празниците на РМ („Службен весник на РМ“ бр.21/98 и 18/07), 1 Мај 2022 година (недела) е неработен ден.

Денот на трудот, односно 2-ти мај (понеделник) е неработен ден за сите граѓани на Република Македонија.

-Министерството за труд и социјална политика на сите граѓани во Република Македонија им го честита Денот на трудот, велат од МТСП.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мицотакис најави избори во Грција во мај

Грчкиот премиер Киријакос Мицотакис денес, три недели по железничката…

Овој мај најтопол во последните неколку години

Мај бил потопол и посув месец во…

“Генијално”: Еди Рама ќе забрани употреба на…

Албанскиот премиер Еди Рама објави дека в понеделник…