(Видео)Од вакви си патиме: Се снимал како вози 120 на саат сред град

t

Твитер профилот Две Ѕвезди објави видео на кое се гледа дека возачот се фали со фактот дека вози со преку 120 километри на час.

Очигледно стана тренд младината да се расфрла со парите на мама и тато и да беснее по улици.
Во изминатиот период ширум Македонија се случија голем број на особраќајни несреќи, некои од нив со смртни последици.

Останува да видиме дали МВР, ЈО или некоја друга институција ќе се погрижи за овој и за останатите слични случаи.

“Ќе ги објавувам се додека не се превземе нешто,а вие ќе ги правите славни да пукаат од срам.
Немам што да кажам погледнете:
#БананаДржава
#ТвитерПравда” стои во твитот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Пропаѓањето на американски банки нема да влијае…

Само 6,6 отсто од вкупните обврските на…

(Видео) Израелски историчар од Скопје: Сра*е е…

Несомнено е дека за депортацијата на македонските…

Слаб земјотрес во југоисточниот дел на Македонија

Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје…

Тажно: Најмладиот пациент кој оди на дијализа…

Најмладиот пациент во Македонија што оди на…

Никогаш да не се заборави: Се одбележуваат…

Од денеска до недела ќе се одбележуваат…