Од денеска се воведуваат ноќни линии на ЈСП во Скопје

t

Од денеска се ставени во функција ноќните линии на Јавното сообраќајно претпријатие Скопје и тоа со 11 автобуски линии: 2, 5, 7, 22, 24, 41, 50, 57, 61, 63 и 65Б. Воведувањето на ноќни линии е почеток на промените за подобар јавен градски превоз што е дел од програмата на раководството на ЈСП и на Градот Скопје. На овој начин за скопјани се обезбедува јавен превоз и за време на ноќните часови, што беше укинато како опција од минатото раководството на Градот пред две години.

Автобуските линии 2, 22, 24, 41, 57 и 65Б, ќе сообраќаат секој ден, а преостанатите ќе бидат во функција во деновите од викендот или комбинирано, како и за време на празниците.

Сите детали за возниот ред и трасите на ноќните линии се веќе достапни на веб страницата на ЈСП Скопје (http://jsp.com.mk/vest.aspx?vest=2300).

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Денеска во центарот на Скопје се отвара…

Денеска во Скопје со церемонија која ќе…

(Видео) ГРАБЕЖ НА СКОПЈАНИ: Макекспрес и Слобода…

Градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска, денеска…

Трајановски: Зошто Владата еднострано сега си ја…

Самиот претседател на синдикатот ЈСП кажа дека…

Што се случува со децата? Скопјанец прјавил…

Жител на Скопје вчеравечер пријавил дека неговиот…

(Видео) Да немаше опструкции работата ќе беше…

ЈСП е тежок згубар, некој го донел…