Од полноќ ново поскапување на горивата во Македонија?!

t

Неофицијално регулаторната комисија за енергетика вечерва ќе објави нова цена на горивата.

До овој момент не може да се добие официјални информација дали корекцијата ќе донесе пониски или повисоки цени кои ќе почнат да се применуваат од полноќ, иако нашите извори велат дека е извесно дека и вечер ќе има зголемување на цените за од прилика 10-тина денари.

Регулаторната комисија за енергетика вчера го измени правилникот и сега има можност секој ден да ги менува цените на нафтените деривати.

Во моментов имаме историски најскапи бензини и дизел.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ЗНАМ откри кои ќе бидат новите министри…

Игор Филков, роден во 1979 година, е…

Земјотрес вечерва почуствуван во Македонија

Земјотрес со локална магнитуда од 2,4 степени…

Насилство: Жена крвнички нападната од својот сопруг,…

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гостивар поднесе…

Германците СЕ ЗБОГУВАА СО РУСКИОТ ГАС?

Најголемиот германски снабдувач со гас Унипер објави…

КИНА ПРЕД САД: Продадени повеќе кинески отколку…

Минатата година за прв пат кинеските автомобилски…