Од полноќ поскапува мазутот

t

Од полноќ се зголемува цената на мазутот, а цените на бензините остануваат исти, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика.

Малопродажната цена на мазутот се зголемува за 1,02 ден/кг и сега ќе изнесува 42,901 ден/кг.

Малопродажните цени на ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98, како и на ЕУРОДИЗЕЛОТ и на Екстра лесното масло за домаќинство остануваат непроменети.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Се намалува цената на мазутот

Малопродажните цени на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и…

Од полноќ поскапува мазутот

Од полноќ се зголемува цената на мазутот,…

Фич: Нафтата следната година може да порасне…

Конфликтот на Блискиот Исток се заканува дека…

Цигарите поскапеа за 10 денари, два месеци…

Дел од цигарите во Македонија веќе поскапеа…

Мазутот поефтинува од полноќ

 Мазутот од ноќеска на полноќ поевтинува за…