Објавено на:

Оливер Стоун предупредува од нуклеарен напад под лажно знаме во Украина!

t

Познатиот американски режисер Оливер Стоун на Твитер предупреди дека во Украина може да се случи тактички нуклеарен напад.

Неговите забелешки ги коментираше познатиот новинар Маџид Наваз кој коментира дека вината за овој напад ќе биде префрлена на Украина.

-Американскиот режисер Оливер Стоун предупредува на тактички нуклеарен напад под лажно знаме во Украина, за кој би можело погодно да се префрли вината на Русија, без оглед на тоа кој стои зад него.

Ова би бил огромен пропаганден удар за воените напори на Украина (кои и онака се главно пропаганда), пишува Наваз.

Оливер Стоун важи за исклучително близок до рускиот претседател Владимир Путин. Тој со Путин сними низа на интервјуа кои траат по неколку часа во кои се доловоува светогледот на рускиот претседател. Токму од оваа причина неговите предупредувања заслужуваат внимание.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Документи+Видео) Ова се доказите за соработката помеѓу…

Maкедонската јавнос е во шок по деталите…

Добри вести од соседството, пронајдена e Сара!…

Пронајдена е Сара П.(17) од Борча која…

Koнечно искрен политичар: Не верувајте на сѐ…

Не верувајте во сѐ што ви кажуваме.…

Не за џабе ја нарекуваат Белата Палата:…

Истакнат член на партијата и близок човек…

(Видео) ПЕРО АНТИЌ „МУ ГО ЧУВА ГРБОТ“…

Поранешниот прославен македонски кошаркар и актуелен претседател…