Објавено на:

ОН велат дека децата во Газа пијат солена вода

t

Детскиот фонд на Обединетите нации (УНИЦЕФ) денеска предупреди дека децата во Газа се соочуваат со катастрофална ситуација, бидејќи нивните родители немаат друг избор освен да им дадат да пијат солена вода.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

САД ставија вето: Засега нема крај на…

Синоќа, САД ставија вето на резолуцијата во…

Русија: Поплавувањето на Газа би било воено…

Претставникот на Москва во ОН го осуди…

ОН алармираат поради детската сиромаштија во Велика…

Организацијата ја рангираше Британија на 37 место…

Ќе изгласа ли Советот за безбедност на…

Советот за безбедност на ОН треба да…

Син на израелски министер убиен во Газа

Синот на израелскиот министер без ресор и…