Објавено на:

Опожарено возило во Охрид, за среќа нема повредени!

t

Рано утрово, во 02.31 часот, во СВР Охрид било пријавено опожарено возило.

– На 02.04.2024 во 02.31 часот во СВР Охрид било пријавено дека во 02.25 часот на ул.„Елпида Караманди” во Струга било опожарено патничко возило „фолксваген голф” со струшки регистарски ознаки, сопственост на А.Ш.(43) од с.Делогожда, струшко. Пожарот бил изгаснат од сопственикот, а повредени лица нема. Увид извршила екипа на ОВР Струга и се преземаат мерки за расчистување на случајот. – стои во соопштението на МВР.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Опожарено возило во Охрид, за среќа нема…

Рано утрово, во 02.31 часот, во СВР…

Уапсен полицаец во Охрид: Го фатиле со…

МВР информира дека вчера во 18.05 часот,…

Пукање во Охрид, приведени две лица

На 29.03.2024 во 00.15 часот пред угостителски…

„Џглаб пеевче“: Камиони од 40 илјади евра…

Шема како по учебник, прирачник за тоа…

Почина жената која беше турната од трет…

Почина жената која неодамна беше турната од…