Објавено на:

Орбан се слушна со Трамп

t

На неговата официјална Фејсбук страна, старо-новиот унгарски премиер Виктор Орбан објави дека во тек е телефонски разговор меѓу него и поранешниот американски претседател Доналд Трамп.

Орбан не објави детали за разговорот, ниту теми кои биле дискутирани.

Во неделата Орбан победи убедливо на парламентарните избори кои беа организирани во Унгарија.

Линк од објавата на Фејсбук на Виктор Орбан: https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=526008382230098&id=100044628210344

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Трамп: Блискиот Исток „тотално надвор од контрола“

Поранешниот американски претседател тврди дека е единствениот…

Трамп: Бајден со политичкиот прогон врз мене…

Рускиот претседател претходно изјави дека обвинението за…

Трамп: Бајден е вистинската закана за демократијата

Поранешниот претседател вели дека предупредувањата на демократите…

Њујорк Тајмс: Лидерите на ЕУ во паника…

Владите на ЕУ испратиле претставници во САД…

Еспер: Трамп ќе направи САД да го…

Без САД да го одржуваат, блокот „ќе…