Османи изрази сочувство до семејствата на жртвите од земјотресот во Мароко

t

Министерот за надворешни работи Бујар Османи денеска на својот твитер профил изрази сочувство до семејствата на жртвите од земјотресот во Мароко.

Тој упати и желби за брзо закрепнување на повредените.

-Шокирани сме од разорниот земјотрес во Мароко синоќа со стотици жртви. Искрено сочувство до семејствата на жртвите и желби за брзо закрепнување на повредените, наведе Османи на твитер.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Полскиот МНР: „Јавна тајна“ е дека западните…

Фактот дека западните сили се присутни во…

Бујар Османи: Амбасадорката е повикана во бугарското…

Министерот за надворешни работи Бујар Османи во…

МНР најостро го осудува нападот во Газа!

Министерството за надворешни работи најостро го осудува…

Османи: МНР нема добиено допис од ЕУ…

Министерството за надворешни работи нема добиено допис…

Добра вест: МНР ќе ги покрие тршоците…

Министерството за надворешни работи, во изминатиов период,…