Објавено на:

Осомничениот признал дека татко му и братот му помогнале да го скрие телото

t

Дејан Драгијевиќ (50) синоќа на рочиштето во Вишото јавно обвинителство во Зајечар признал дека ја задавил Данка Илиќ, дознава Блиц.

Според информации на Блиц, сослушувањето на Дејан Драгијевиќ траело над 2 часа. Тој му открил и на обвинителството дека имал помагачи да го извадат телото на Данка Илиќ од депонијата. Рекол дека татко му и брат му му помогнале да се ослободи од телото, вели извор на Блиц запознаен со случајот.

Во меѓувреме, таткото и братот на Драгиејвиќ се приведени. Вториот осомничен, Срѓан Јанковиќ се брани со молчење иако наводно два или три дена по убиството на девојчето дознал дека телото е преместено.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Владата донесе одлука за испраќање на македонски…

Владата на Република Македонија на предлог на…

ЦУК: Жителите на Куманово да не пијат…

Утрово, денеска, до Центарот за управување со…

Влада: Да се запре рушењето на стадионот…

Владата синоќа на седница донесе одлука да…

(Видео) Вучиќ и Додик: Србите не се…

Во пресрет на утрешната седница на Генералното…

Зеленски бара НАТО да ја соборува руската…

Северноатлантската алијанса мора да собори руски воени…