Осум месеци казна затвор за лицето кое му се заканување на градоначалникот на Кавадарци

t

Осум месеци казна затвор доби лицето кое му се заканување на градоначалникот на Кавадарци, Митко Јанчев.

За информацијата известија од Основен суд Кавадарци, од каде велат дека по одржаната главна јавна и усна расправа по Кривичниот предмет К.бр.191/22 спрема обвинетиот З.Б. од Кавадарци за кривично дело „Загрозување на сигурноста“ од член 144 став 4 од КЗ, судот донесе пресуда со која обвинетиот го огласи за виновен и му изрече казна затвор во траење од 8 месеци.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Сиљановска на средба со Агелер: Потребна е…

Претседателката Гордана Сиљановска Давкова денеска ја прими…

(Видео) „Шота машала“ среде Германија

Албанските навивачи во Германија го изиграа познатиот…

Политико: Марк Руте ќе го замени Столтенберг…

Холандскиот премиер Марк Руте ќе биде следниот…

Ангелов: Трите „Ер трактори“ на ДЗС во…

Државата располага со четири функционални хеликоптер за…

Прегазено дете во Тетово!

33-годишник вчера прегазил дете во Тетово. –…