Откриени нови детали: Мaтej излегол да се сретне со приjателка ноќта на неговото исчезнување

t

Инспекторите на српското МВР и хрватските колеги наводно истражуваат што и рекол исчезнатиот сплитчанец Матеј Периш (27) на сестрата на својот пријател ноќта на неговото исчезнување.

Имено, утврдено е дека Матеј последниот телефонски разговор го имал со пријателка, а полицијата смета дека нејзиниот исказ би можел да биде пресуден за расветлување на неговото исчезнување.

Се работи за спличанка и сестра на нивниот добар пријател, кои наскоро повторно ќе бидат детално сослушани во хрватската полиција. Според неофицијални информации таа се уште е во Белград.

Сплиќанката чиј идентитет се крие поради тајноста на истрагата и почитувањето на нејзината приватност е сопственик на компанија за наутички туризам.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Врие од полиција: Дојави за бомби на…

Белградската полиција добила дојави за поставени бомби…

Хаос на белградскиот аеродром: Нови дојави за…

Дојави за бомби на белградскиот аеродром денеска…

Криза и во Србија: Белград го одложува…

Утринава на Градскиот совет донесовме одлука за…

Монах приведен на протестите против “Европрајд” во…

Конфронтацијата меѓу противниците на Прајд и полицијата…

(Видео) ХАОС во Белград: Полицијата не може…

Полицијата околу пладне го затвори Булеварот "Крал…