Охриѓанец пријавил дека две лица од Непал вработени во неговата фирма се оддалечиле од домот во Охрид

t

На 20.04.2024 во 15.00 часот во Полициската станица Кисела Вода, лице на (24 ) години од Охрид пријавил дека лице на (41) и лице на (25) години , двете од Непал, кои биле вработени во негова фирма, се оддалечиле од домот во кој престојувале во Охрид.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Вардар ангажираше украински репрезентативец за новата сезона

Левиот бек Дмитро Горига (26) следната сезона…

Ќе му го врати ли Управен суд…

Управниот суд соопшти дека е оформен предмет…

Столтенберг: Рацете на Украина ѝ се врзани…

„Рацете на Украина ѝ се врзани поради…

Се повлекува популарна печеница во Хрватска, пронајдена…

Хрватската Агенција за земјоделство и храна (ХАПИХ)…

Иџет Мемети не се појави на седница…

Иџет Мемети, членот на Советот на јавни…