Охриѓанка си ја крадела продавницата: Зела цели 1.182.022 денари

t

Поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „затајување“, СВР Охрид поднесе кривична пријава против 32 годишна охриѓанка.

Таа, во својство на одговорно лице во маркет лоциран на улицата „Гоце Делчев“ во Охрид, подолг временски период, противправно присвојувала парични средства- сопственост на правниот субјект кои, и биле доверени за работа.. Со тоа, според финансиска документација приложена од сопственикот на правниот субјект, пријавената предизвикала материјална штета од 1.182.022 денари, информира портпаролот на СВР, Стефан Димоски.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Акција на МВР: Приведени седуммина, пронајдена дрога…

Полицијата од СВР Тетово во период од…

Трагедија во Охрид: Маж се удави во…

На плажа пред хотел на охридското крајбрежје,…

Приведен дилер од Скопје

Денеска, на улица „Марко Орешковиќ“ во Скопје, полициски…

Средношколци од Охрид ја направија најдобрата игра…

Средношколците Виктор Попов и Марио Павлески од Охрид, од финалето на…

Апасиев: Дерење на живо – За месец…

Лидерот на Левица, Димитар Апасиев на Фејсбук…