Охриѓанка си ја крадела продавницата: Зела цели 1.182.022 денари

t

Поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „затајување“, СВР Охрид поднесе кривична пријава против 32 годишна охриѓанка.

Таа, во својство на одговорно лице во маркет лоциран на улицата „Гоце Делчев“ во Охрид, подолг временски период, противправно присвојувала парични средства- сопственост на правниот субјект кои, и биле доверени за работа.. Со тоа, според финансиска документација приложена од сопственикот на правниот субјект, пријавената предизвикала материјална штета од 1.182.022 денари, информира портпаролот на СВР, Стефан Димоски.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Две жени се повредени во сообраќајка, завршиле…

МВР извести дека вчера во 15.50 часот…

„Ако пресуши Преспанско, ќе се загрози и…

Преспанското Езеро во Македонија се смета за…

Полицајци од Штип малтретирале приведен маж

Одделот за внатрешна контрола, криминалистички истраги и…

Претрес на МВР во демиркаписко, пронајдена муниција…

Како резултат на заеднички преземени мерки и…