Објавено на:

Падна снег во Хургада, Египет кој предизвика паника кај локалното население

t

Едно од најпопуларните египтески летувалишта Хургада, годинава е обвиено од снежна обвивка која ги испаничи локалните жители, но и туристите.

Туристите кои дочекот на Новата година го прославиле во Хургада, биле изненадени од снежната бура на првиот ден на новата година.

На социјалните мрежи се појавија снимки на кои се гледаат луѓе како бегаат во своите хотелски соби, засолнувајќи се од снегот, а подоцна и од градот кој почнал да паѓа.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Фото) Почнува зимската бајка: Падна првиот снег…

Падна првиот снег за оваа сезона на…

Шар Планина во бело: Падна првиот снег…

Падна првиот снег во Македонија и тоа…

Египетските археолози бараат Британија да го врати…

Египетските археолози бараат Британија да го врати…

Се очекува првиот снег во Македонија: Минусни…

Утрово на Попова Шапка и во Лазарополе…

Падна првиот снег во Словенија

На врвот Кредарица, недалеку од Триглав, каде…