Објавено на:

Падна снег во Хургада, Египет кој предизвика паника кај локалното население

t

Едно од најпопуларните египтески летувалишта Хургада, годинава е обвиено од снежна обвивка која ги испаничи локалните жители, но и туристите.

Туристите кои дочекот на Новата година го прославиле во Хургада, биле изненадени од снежната бура на првиот ден на новата година.

На социјалните мрежи се појавија снимки на кои се гледаат луѓе како бегаат во своите хотелски соби, засолнувајќи се од снегот, а подоцна и од градот кој почнал да паѓа.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Поради снегот Бугарија прогласи вонредна состојба во…

Две лица загинаа во Бугарија, а едно…

Најстудено е во Берово и Крушево, а…

На Попова Шапка попладнево е најстудено, минус…

Снег и нови минусни температури од утре!

УХМР соопшти дека утре времето ќе биде…

ЕВН: Од синоќа санираме дефекти кои ги…

Екипите на ЕВН од цела Македонија синоќа…

Драматично спасување од завеан автобус во Србија:…

Пожарникарите-спасувачи ноќеска евакуираа граѓани од завеан автобус…