Објавено на:

Пазарот на криптовалути и денес во црвено – забележан благ пад на вредноста

t

Пазарот на криптовалути и денес е во минус. Имено, во изминатите 24 часа загуби околу 1,6 отсто од вредноста, а капитализацијата е 2,33 трилиони долари.

Биткоинот падна за 1,7 отсто во последните 24 часа, објави веб-страницата Коингеко, а моментално се тргува по цена од 46.951 долар.

Етереум во исто време изгуби 2,6 отсто од вредноста и се проценува на околу 3.706 долари.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Захарова: Каде е Западот да даде безусловна…

Изјавата од канцеларијата на генералниот секретар на…

Пад на вредноста на криптовалутите денес

Биткоинот падна за 6,12 отсто на 58.346,75…

Црна Гора ќе го екстрадира кралот на…

Апелациониот суд на Црна Гора ја потврди…

Првични информации: Зошто падна Фејсбук?

Оштетени подморски кабли во Црвеното море се…

Биткоинот денеска достигна највисоко ниво во последните…

Биткоинот, најголемата светска криптовалута по пазарна капитализација,…