Палчо: Како замислувате од 280 илјади гласови да стигнете до цензусот од 900 илјади?!

t

#НеДОСЛЕДНОСТглупостПРЕДАВСТВО

Очигледно потребно е многу повеќе труд за Македонецот разбере, размисли и донесе одлука..

Живееме во душманско време, глобално душманско, внатре бетер уште по душманско од импровизации и глумење…но пред се од несериозност на обичниот, нашиот, Македонецот..

Имено, треба табла, треба нерви, треба борба, а се тоа заедно се нарекува мака Македонска, да се разбере, размисли и чаре најде, чаре да се понуди..

Е сега, да почнеме од почеток, мора од почеток затоа што рам меморијата очигледно се намалила, се истрошила.
се започна далечната 2017 Август, Борисов (циаш) и Зајеб (душман) потпишаа договор за добрососедство..Се дигна паника, ден два и бевме бомбардирани со секојдневни предавства и го заборавивме на година две душманскиот татарски договор, секојдневно не бомбардираа со нови и нови предавства и тоа во некаков душмански распоред, Грци, Албанци внатре, па Бугари и така редом, предавсттво по предавство па се до денеска… Референдумот на 30 Септември 2018 некако го избуткавме бојкотот, благодарение на свеста на народот, но и операција која не бараше ризик, жртва, туку сосема спротивно, па така од своите домови сеиревме, мрзејќи не да се придружиме на честите протести пред парламентот, ако сеуште се сеќавате на 2018..

Предавството онака задскриено, дојде уште тогаш од Мицковски, како тазе лидер на опозицијата, бегајќи од народот, шетајќи со клиентите (членство) по широки сокаци и Струмици кај баџанакот негов најчесто во Шалом ресторанот, онака екслузивно, елитистички, а во суштина нуклеарно сељоберски…

Во Јануари веднаш на почетокот, 10 Јануари, се случи АПЛА предавство, па така 8 рачиња од ДП.НЕ се вивнаа високо во воздухот, ги притиснаа копчињата, па така станавме правно СЕВЕРНИ, благодарение на предавниците, кои станаа бивши ДП.НЕ…Душамните од ДУИ и СДС со привезоците си јавнаа предавници домашни и појачааа, за неколку месеци подоцна Мај чинам беше таа 2019 повторно заради Баба Гога Сорос одработија опозиционериве ЦЕНЗУС за душманиве, а нас кои не се слагавме, па запнаа повторно како и 2018 нас не пљукаа, ботови партиски малоумни, најчесто од ДУВЛОНО, додека другите, душманите бришкаа не не есапеа ниту нас, ниту предавницине од ДП.НЕ.

Се ова е заборавено, денес 2022 година никој не се сеќава, туку сосема спротивно се повторува целатаа таа АнтиМакедонска постапка…да не тупам со објаснување на еден куп предавства за разноразни работи изминативе 6-7 години од страна на опозицијава туку да се потсетиме што се случуваше последниве 90 дена, 2160часа, со спиење, ебе.е, кафанско комитско лумпуење и дво неделно шетање по улициве?????
Веднаш да расчистиме, импровизацијата со ПЛАНОТ Б, не постои било чиста збрка и импровизација, ПЛАН Б немало, туку се лажело…
Зошто??? па затоа што прво се отиде на НОТАР, се заверија нај глупите изјави у свет до сега што на НОТАР биле заверени, за неколку недели подоцна да слушнеме предлог, идеја или размисла за РЕФЕРЕНДУМ, после кое соопштение ЛИДЕРИШТАВА заминаа на бањкањее, Апасијата Грција, а Мицика Крашиќи, Котор, Црна Гора…

Во ред е сето тоа, кој како сака нека го разбере, но јас сметам дека е не одговорно, дилетантски, нооооо ПРОТЕСТИТЕ запреа, чудно и без исговор умреа…

Токму затоа ДЕСНА направи 3 протести, мали но вистински, без клиенти, туку Македонски но на вистинското место, на душманското, пред Амбасадата на Софија тука во скопје на сред Македонија. Не спастрија на брзинка, од 300 не намалија на 50 што и не е чудно кога агенти на АНБ со значки легитимираа луѓе кои цртаа Македонски сонца пред душманскава амбасада, као не решија, но времено, само повеќе не наљутија домашниве Врховистички копилиња од СДС и Балистиве од ДУИ…

Е сега сите вие, БОТОВИ и КУРТОНИ од СДС, ДУИ , ДП.НЕ, намерно вие е со мало в, затоа што ни В не заслужувате треба малку со лејките да размислите…

Кога се договара, одлучува за РЕФЕРЕНДУМ, потребна е Македонска консултација со сите кои треба, со сите кои Мицика смета дека треба да учествуваат во борбава, за сите заедно брзо, а не после одмор, БРЗО, ЈАСНО и ГЛАСНО да се договорат што понатака… Токму затоа изминативе две недели не пишував постови, чекав одлука од една ПРЕДАВНИЧКА партија што ВМРО сакаат да се нарукуваат, а јас од денес и буквата М од додавката дпмне им ја бришам и ќе ги нарекувам ДП.НЕ.. Бадијала, ЛИДЕРОТ на ДП.НЕ ниту сака консезус Македонски, ниту има намера, а богами нема ни капацитет да изработи таков консензус меѓу Македонците, па токму затоа ги вкључи кучката Јоцка и суртукон Мики Кикирики и ги сруши индиректно сите мостови межу Македонците уживајќи во дебело платените хвалоспеви на две не функционални будалетини од погоре нооо појачани со Ефтиниот аналитичар, превртливец Беломорски..

Во ред, да повторам, нема идеални ситуации, можеби е во право за референдумот, мада математиката вели нешто друго, но со ладна глава зимаш дигитрон и ЛЕЈКАТА ќе го разбере следново…

Имено пред само 6 месеци токму ДП.НЕ на локалните избори освои 42 градоначалници но со нај мала излезност и освоени гласови , едвам 280.000 гласови…Од формирањето до денес ДП.НЕ нема помалку избројани гласови на било кои избори, но за тоа никој не говори, за тоа сите се прават БУДАЛИ…

Како замислувате од 280.000 да стигнете до 900 и кусур иљадарки не ми е јасно, ноооо тоа гледам денес никој не се прашува, се вреска и се фрла кал кој колку кого го плаќа, на пример како Мицика онаа Јоцка 170.000 или Миленко на округло 100.000 денари месечно.

При тоа, на оваква математичка импровизација, поточно заебанција, ПРАШАЊЕТО кое Мицика го смислил дополнително делува ПОРАЗУВАЧКИ затоа овозможува комотна позиција на ДУШМАНИВЕ да бојкотираат и со нивната бруталност буквално да прават што сакаат за да покажат дека Македонците се гола вода народ, немаат ЦЕНЗУС… Да ни врата за 2018 година и Бојкотирањето…

Стратегијата на ПРЕДАВНИКОВ наместо со компромис и договор да се закопаат ратните секири и да се направи голем МАКЕДОНСКИ договор со голтнати кавги и конфликти, тој нај безобразно без да праша народ и организации, замислете, нивниот Извршен комитет на ДПМ:НЕ одлучил, за јазик, за историја одлучил и прашање референдумско (глупо/предавничко) и начин и датум, се убиле од одлучување за сите Македонци, едноставно Мицковски намерно се направи за да се произведе неиздржлива внатре Македонска состојба од која имаат бенефит само ДУШМАНИТЕ…..

Таквата глупава , не умесна предавничка маневра како мислат да ја продадат на Македонците ми е нејасно, но очигледно дека токму со нејаснотии, педерски ги направија сите предавства, сите предавства буквално до ова последново…

КОЦАРЕВ ќути, оние од МАНИФЕСТ или незнам како се викаа едни стари кои до скоро искрено ги почитував, ќутат како пи.иња под кошула, чекаат тие анахрони џукели инструкции, што да верглаат, да глумат анахрони пост комунистички авторитети.

Токму затоа за КРАЈ, да повторам, не е проблемот Јас или ДЕСНА што ќе кажеме, каков став ќе имаме, големи сме по борбата, мали на број но 100 пати по ефикасни од предавнициве, нооооо не се работи за мене или ДЕСНА, овој пат се работи за СИТЕ НАС на КУПЧЕ, продадени, издадени, навредени и ПОНИЖЕНИ и тоа ЈАВНО и ГЛОБАЛНО…

Денес МАКЕДОНЕЦОТ е во небрано, ТУЃ СРАМ ГО ГРИЗЕ, ГО ЈАДЕ МАКЕДОНЕЦОТ од ПРЕДАВНИЦИ, МакедоноГОВОРНИЦИ кои се обични ЛОПОВИ на БУЏЕТСКИ и ОПШТИНСКИ кеш здружени, но овој пат на ПРОДАЖБА не ставија сите нас МАКЕДОНЦИТЕ во КОМПЛЕТ, со идните поколенија…

Многу скоро сите Македонци уште во ПОРОДИЛНОНО, за Бугари ќе ги запишуваат со овие две банди кои веќе 7 години со КУРТО и МУРТО им се обраќаме.

ПС: Како и по обичај ШАРЛАТАНОН, Апасиев како хиена чека да собере некој лајк и поенче за анкетине со кои не бомбардираат, го нема никаде ДимчеТривијале.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

„УКРАИНА НЕ МОЖЕ ДА ПОБЕДИ“ – Марин…

Лидерката на десничарската партија Национален собир, Марин…

ВОЈНАТА МОЖЕ ДА ЗАВРШИ ПО 2 МЕСЕЦА:…

Русија и Украина имаа три средби на…

Диета за зајакнување на имунитетот

Нутриционистот д-р. Џоел Фрам смета дека човекот…

Ова се функционерите кои ќе одлучуваат за…

Официјално веќе се знае кои ќе бидат…

Шолц: Русија мора да биде вклучена во…

Германскиот канцелар Олаф Шолц се изјасни за…