Објавено на:

Паника во Подгорица: Евакуирани три училишта поради дојава за бомба

t

Три училишта во Подгорица и едно во Бијело Поље денеска се евакуирани поради дојава за подметнати експлозивни направи.

За дојавите за експлозивни направи во школите соопшти црногорското Министерство за образование и наука.

-По дојавата за бомба во некои училишта, директорите на училиштата ги презедоа сите неопходни мерки и децата се безбедни, објави РТЦГ.

Од полицијата велат дека ги преземаат сите мерки и дејствија од нивна надлежност и дека наскоро ќе се огласат со соопштение.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Германски државјанин вооружен со пиштол е уапсен…

На граничниот премин на аеродромот во Подгорица…

(Видео) Во сериозна неизвеност се доведени исплатата…

Градоначалникот на општина Карпош Стевчо Јакимовски денеска…

Дојави за бомби во Подгорица, прекината е…

Неколку основни училишта во Подгорица ја откажаа…

Силна експлозија на бомба во Атина, била…

Силна експлозија се случи во текот на…

Дојави за бомби во училишта во Белград

Утрово нови анонимни извештаи за поставени бомби…