Објавено на:

Паника во Србија, стигна заканувачко писмо: Водата е отруена, ги здруживме силите со Албанците за минирање на Белград!

t

Ново заканувачко писмо: Ги здруживме силите со Албанците за минирање локации во Белград

По повеќе од сто дојави за поставени бомби во училишта и други објекти во Белград и пошироко, кои вчера ја вознемирија јавноста, на порталот Телеграф пристигна нов мејл со заканувачки содржини.

„Нема да стоиме со скрстени раце додека Русија го колат мојот народ и ја уништува мојата земја. Србите се соучесници во уништувањето на мојата земја и затоа ги здруживме силите со Албанците за да ги минираме следните локации во Белград: музеј Цептер, белградска зоолошка градина, кулата Небојша. , Национален музеј, Музеј на историја на Југославија, Трговски центар Рајиќева, Студентски дом Карабурма, Студентски дом Патрис Лумумба, Студентски дом Мика Митровиќ, Воена академија, Претседателски дом, Амбасада на Белорусија, Амбасада на Русија, Кинеска амбасада, ТЦ „Карабурма“ , Ада Мол, Голем трговски центар во Раковица, Трговски центар Бањица, пристаништа кај Ада Циганлија, Трговски центар Бео, стадион на Трговски центар, стадион Рајко Митиќ, ФК Обилиќ, Стадион ФК Вождовац, Олимп, Младински стадион ФК Црвена звезда, Кинески трговски центар, Мост Панчево „Мост Михајло Пупин, Бранковиот мост, мостот Ада, Нов Железнички мост, Нова Белградска железничка станица, Белградскиот аеродром, ставивме бомби во автомобили и неколку авиони“, се вели во заканувачкиот мејл.

Како што се додава, мети се старата железничка станица во Белград, железничката станица Дунав, филијалите на Ер Србија и филијалите на Туркиш ерлајнс.

„Ја отрувме и водата од белградската фонтана. Нема да застанеме додека Србија не воведе санкции кон Русија. Можеме да го правиме ова секој ден, дали го сакате ова? Затоа што јас нема да престанам. Или можете да ја направите вистинската работа и да воведете санкции за Русија“, се вели во заканувачката е-пошта.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) НАТО силно го поддржува дијалогот меѓу…

НАТО е посветен на дијалогот меѓу Белград…

Кремљ: На Србија ѝ е многу тешко,…

Русија ја разбира позицијата на Србија за…

ПАРАГОН УРБАНА ВИНАРИЈА со најмногу медали на…

ПАРАГОН УРБАНА ВИНАРИЈА, светилник на извонредноста во…

Вучиќ отвори ултра модерен стадион во Заечар,…

Српскиот претседател, Александар Вучиќ, за време на…

„Камник“ и „Тиквеш“ помеѓу наградените за најдобри…

 Српската премиерка Ана Брнабиќ на третиот ден…