Пановски без заобиколување: He треба веќе со сертификатите да ги малтpeтираат луѓето и да им забpaнуваат движење

t

Микробиологот д-р Никола Пановски во дебатниот магазин „Click Plus“посочи дека сертификатите за примена вакцина против ковид-19 никогаш не требало да се донесат.

Според него, луѓето не треба веќе да ги малтретираат и да им забрануваат движење бидејќи вакцинираните лица исто така ја шират болеста.

-Сертификатите никогаш не требаше да се донесат и на луѓето да им се забранува движењето, бидејќи и вакцинираните ја шират болеста тоа е факт бидејќи како на пример во Сиднеј има 95 вакцинирани над 16 години и 87 посто од 12 до 15 години и има експлозија со сите мерки.Каква врска имаат сертификатите, што ќе ни се сега?Единствено објаснување е да не се шири нагло и да не ги оптеретува болниците и да не ја замре економијата, вели Пановски.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Грција и Бугарија отворени како „пупка“ за…

Патувањето во Грција и Бугарија отсега ќе…

Бремените жени се ослободуваат од работа со…

Владата на денешната седница одлучи да ги…

Толку од чуварите пред трговските центри кои…

Комисијата за заразни болести препорача укинување на…

Пановски: Природниот имунитет е подобар од вакцината…

Микробиологот д-p Никола Пaновски во интервју за…

Израел ги укинува зелените Ковид сертификати

Израелскиот премиер Нафтали Бенет најави дека ќе…