Објавено на:

Папата Франциск до верниците: Заземете ја страната на мирот во судирот меѓу Хамас и Израел

t

Папата повика да се направат сите можни напори за да се избегне хуманитарна катастрофа, пренесуваат британските медиуми.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Јордан: Израел не може да победи

Непријателството создадено од насилството во Газа ќе…

Неколку израелски војници се повредени по напад…

Неколку израелски војници се повредени по напад…

Израел го обвини Гутереш дека е на…

Израелскиот министер за надворешни работи Ели Коен…

Русија-Египет: Признавање на Палестинската држава ќе значи…

Претседателите на Русија и Египет, Владимир Путин…

Европол: Заканата од теpоpизам во Европа е…

Ризикот од терористички напади во Европа е…