Паѓаат цените на нафтата на светските берзи: Утрово барел 104 долари, вчера беше 112

t

Пазарот на нафта од утрово бележи пад. Цената на барел нафта на лондонскиот пазар е 104 долари, за разлика од вчера кога цената беше 112 долари за барел. Цената на барел нафта на американскиот пазар изнесува 102 долари за барел, што е исто така значително намалување во однос на вчерашниот ден кога цената беше 110 долари за барел.

Пазарот на криптовалути и утрово е во минус. Вредноста на биткоинот е 31.727 долари, што е намалување за околу 5% во однос на вчера. Другите криптовалути се исто така во „црвено“.

Цените на житарките од утрово паѓаат. Цената на пченицата од утрово изнесува 1.092 долари за тон, што е намалување за околу 1 процент во однос на вчера. Цената на пченката е 772 долари, што е исто така пад од околу 1 процент.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Курти вели: Блокадата на патиштата на северот…

Косовскиот премиер Албин Курти во интервју за…

Почина великанот на македонската архитектура Петар Муличковски

Еден од великаните на македонската архитектура Петар…

Русија ги намалува можностите за инвеститорите од…

Руската централна банка денеска објави серија мерки…

Украинската државна нуклеарна агенција тврди дека Русија…

Украинската државна нуклеарна агенција Енергоатом тврди дека…

ПОЖАРОТ КАЈ ФУРКА СЕ УШТЕ АКТИВЕН: Интервенираат…

Пожарот кај селото Фурка и браната Паљурци,…