ВОШКО ПРЕДАВНИЧКА: Пендаровски го нарече Апасиев „психопат“, пратеникот веднаш се огласи на Фејсбук

t

Тоа е изјава без преседан во современа Европа. Ви гарантирам дека избран пратеник во ниту еден европски парламент не пцуе починати родители на друг политичар. Тоа е крајно нечовечки, изјави претседателот на државата Стево Пендаровски, коментирајќи ја објавата на пратеникот од Левица Димитар Апасиев на Фејсбук, во која тој го опцу шефот на државата.

-Тој тип минатата година јавно ја пцуеше Радмила Шекеринска. Отприлика знам за каква креатура се работи, кој резон има. Меѓутоа, навистина не верував дека може да дојде во ситуација да ми пцуе починат родител. Тоа ми е лична болка. Мојата мајка е почината пред 10 години и беше крајно нечовечки, да ми пцуе гроб на почината мајка. Тоа е нешто што не се простува, нагласи Пендаровски, кој го нарече Апасиев психопат.

-Преку глава ми е од таквите Фесјбук-партиоти, големи мажиња, кои нè туркаат во обратна насока од демократија и од фундаменталните вредности, рече Пендаровски.

Апасиев на тоа реагираше повторно преку Фејсбук, со статус: „Овој ме нарекол ‘психопат’ на прес!? Па није могуче“, објавувајќи фотографија од Претседателот со хаштаг #ВошкоПредавничка.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Грчки борбен авион пресретна либански цивилен…

Грчки борбен авион пресретнал либански цивилен авион!…

Политиката против правдата – кој го штити…

Арафат Муареми, директорот на Финансовата полиција, се…

Електричните автомобили ќе чинат загуба на стотици…

Секој голем производител на автомобили сега го…

Полјански за воената операција на Русија: Можеме…

Полјански за специјалната операција: Може да биде…

Петковиќ: Курти носи буре барут во Брисел,…

Приштина упорно прави потези кои можат да…