Пензионерка пронајдена мртва во нејзиниот стан во Тетово

t

Седумдесет и двегодишна тетовка била пронајдена почината во својот дом во Тетово, каде што живеела сама.

„Вчера (14 март), во 18 часот, во СВР Тетово пријавено дека во нејзиниот стан на улицата 188 во Тетово, во кој живеела сама, била пронајдена почината 72-годишната тетовка Ќ. А.“, соопшти МВР.

Лекари од тетовската итна помош констатирале смрт без траги на насилство, а јавен обвинител и екипа од СВР Тетово извршиле увид по што телото на Ќ. А. му било предадено на семејството.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Во Тетово формирана коалицијата „Европски фронт“ на…

Претседателите на четири политички партии денеска во…

МВР: Двајцата пожарникари се обиделе да го…

Секторот за внатрешни работи Тетово излезе со…

Тешко повреден е возач на мопед од…

МВР информира дека вчера во 07.35 часот…

Тешка сообраќајна несреќа во тетовско: Малолетник излета…

Малолетник излетал од патот с.Долно Палчиште-Тетово, соопштија…