(Видео) ПЕРО АНТИЌ „МУ ГО ЧУВА ГРБОТ“ НА АЛЕКСАНДАР ВУЧИЌ – македонската ѕвезда во српската кампања

t

Поранешниот прославен македонски кошаркар и актуелен претседател на кошаркарската федерација на Македонија Перо Антиќ, деновиве е ѕвезда во изборната камшања во Србија.

Откако јавно потпиша поддршка на листата што ја предводи српскиот претседател Александар Вучиќ, Антиќ веќе стигна и да се појави на предизборните митинзи на СНС, како тој во Врање, каде што лично беше поздравен од Вучиќ.

Му го чуваме на Аце грбот. Погоди во вистинскиот кош. Гласајте за вистинскиот. Србија не смее да застане. Александар Вучиќ.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Документи+Видео) Ова се доказите за соработката помеѓу…

Maкедонската јавнос е во шок по деталите…

Добри вести од соседството, пронајдена e Сара!…

Пронајдена е Сара П.(17) од Борча која…

Koнечно искрен политичар: Не верувајте на сѐ…

Не верувајте во сѐ што ви кажуваме.…

Не за џабе ја нарекуваат Белата Палата:…

Истакнат член на партијата и близок човек…

(Видео) ПЕРО АНТИЌ „МУ ГО ЧУВА ГРБОТ“…

Поранешниот прославен македонски кошаркар и актуелен претседател…