Објавено на:

Петмина Бугари обвинети во Британија за шпионажа во полза на Русија

t

Петмина Бугари се обвинети во Велика Британија за шпионажа во корист на Русија, јавуваат светските агенции, пренесе БТА.

Петмина Бугари осомничени за шпиунирање за Русија ќе добијат обвинение за шпиунска завера, рекоа обвинителите во Велика Британија.

Тројца од обвинетите шпиуни живееле во Британија со години и биле фатени со различни документи и лажни пасоши од повеќе земји.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Ново апсење на шпиони во Србија

Припадници на безбедносно-информативната агенција во соработка со…

Петмина Бугари обвинети во Британија за шпионажа…

Петмина Бугари се обвинети во Велика Британија…

МИ5: Кинески шпиони доаѓаат во Британија со…

Британската разузнавачка служба МИ5 ја предупреди владата…

Европските разузнавачи згарижени: Инвазија на кинески шпиони…

Француски разузнавач познат само како „Анри М“кој…

Најнови информации од шпионите: Русија ќе ја…

Застрашувачките руски сили ќе бидат подготвени да…