Петров до Забрчанец: Кој ја приватизираше Топлификација?

t

Забрчанец,новиот генсек на сдсс со неаргументирани напади кон Данела и воопшто град Скопје,вели..Град Скопје и Данела се ДОЛЖНИ да обезбедат греење за скопјани!!

Обид за ниски удари и собирање дневно политички поени од страна на најумниот во сдсс!

Но заборава Забрчанец еден ситен а многу важен детал,народот НЕ пие нафта,оти и неа огин скапа ја направивте.И од црвената не може бидејки и неа ја изедначивте со оваа за во возилата.

Инаку еве едно конкретно прашање до најумниот,најителигентниот,најснаодливиот Забрчанец…

Ако Данела како градоначалник е ДОЛЖНА да им обезбеди греење на скопјани кој Ви даде право владата преку регулаторна да издава лиценца за работа?кој и даде право на владата Топлификација со се целата грејна мрежа да ја приватизира? И кој и даде право на владата да донесе одлука ЕСМ привремено да го превземе управувањето со БЕГ,до стабилизирање на кризата без при тоа на истата компанија да не и е одземена лиценцата?Кој и даде право на владата на БЕГ од Мај да им дозволи повторно да си ги наплаќаат сметките за парно за кои НЕ немаат никаква извршена работа??Кој на владата и дозволи да троши државни ресурси за да “спасува” приватна компанија?ако за сето ова е должна Данела како градоначалник на Скопје?

Забрчанец, пишува на Фејсбук поранешниот висок функционер на ВМРО-ДПМНЕ, Јован Ване Петров.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Затворен германскиот конзулат во Инстанбул поради закана…

Германскиот конзулат во Истанбул денеска е затворен…

Поради ниски плати ќе штрајкуваат вработени во…

Од Сојузот на синдикати на Македонија соопштија…

Не се виновни само возачите: МВР санкционираше…

Во текот на вчерашниот ден (31.01.2023) во…

Паѓа довербата во ЕУ: 43% од Србите…

Дали сте за влез на Србија во…

Лукашенко: Ако на браќата Руси им треба…

Белорускиот претседател Александар Лукашенко изјави дека неговата…