Пет возила кои вршеле јавен превоз имале нeисправни сопирачки

t

При контролата на полицајци од СВР Битола, денеска од 8 до 14 часот, биле откриени и санкционирани пет возила со неисправни сопирачки, кои веднаш биле исклучени од сообраќајот.

Како што соопшти МВР, контролата била спроведена на возила кои вршат јавен превоз, а четири од нив се на територија на Битола и едно возило на територија на Прилеп.

-Засилените акциски контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до сите учесници во сообраќајот да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи и заеднички да придонесеме за побезбедни патишта, се вели во соопштението од МВР.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Спасовски се пофали: Што сработи МВР…

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, на…

Автомобилот на синот на заменикот-министер во МВР…

Пролетта кога беше ограбена фабриката за марихуана…

Акција на МВР: Доцна во ноќта приведен…

 Полициски службеници од Единицата за интервентна полиција…

МВР со полни раце работа: 154 санкции…

 Во текот на вчерашниот ден (26.11.2022) продолжија…

Да не ги мислите: Полицијата е фокусирана…

Полицијата е фокусирана на пронаоѓање на сторителите,…