Пешак и возач тешко повредени во сообраќајна несреќа во скопско

t

На 29.12.2021 во 22.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека во Визбегово, скопско, патничко возило „опел астра“, со скопски регистарски ознаки, управувано од С.Р.(20) од Скопје, удрило во пешакот Г.Р.(46) од Скопје, информира МВР.

Во несреќата, пешакот и возачот се здобиле со тешки телесни повреди, констатирани во Комплексот клиники „Мајка Тереза“.


Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Пандев: Македонија ми е во срцето, а…

Горан Пандев испиша историја во македонскиот фудбал,…

Крушево го посрамоти македонскиот спорт: На олимпиецот…

Нордиецот Ставре Јада е револтиран од односот…

22-годишниот прилепчанец кој почина од ковид-19 не…

Дваесетидвегодишниот прилепчанец кој денеска почина од ковид-19,…

Официјално 16.000 луѓе добиле отказ поради пандемијата,…

Агенцијата за вработување денеска соопшти дека 16.000…

Несими: Нема Албанец што би преговарал за…

За потеклото на спорот што Бугарија ѝ…