Пешак тешко повреден во Битола откако бил удрен од автомобил

t

На 29.12.2021 во 06.05 часот било пријавено дека во Битола, на крстосницата од ул.„Филип Втори Македонски“ и ул.„Благојче Сиљановски“, патничко возило „мицубиши колт“, со битолски регистарски ознаки, управувано од П.Г.(62) од Битола удрило во Ф.Ц.(68) од Битола, информира МВР.

Во несреќата пешакот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Клиничката болница во Битола.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Битола.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Добро утро со Инфомакс: Еден чоек шчо…

На денешен ден, 18 јануари 1830 година…

Нема поголеми задржувања на граничните премини низ…

 Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено,…

Шоле во “проверка” на Западен Балкан: Најпрво…

Високиот советник на Стејт департментот, Дерек Шоле…

Добро утро со Инфомакс: Во шумата јас…

Андон Лазов Јанев, познат како Ќосето или Касапот е македонски  револуционер,…

Американскиот советник Шоле наредната недела во Скопје

Вишиот советник на американскиот Стејт департмент Дерек…